Genel
24 Aralık 2018
Yeni Yıl Partisi İçin Ev Dekorasyonu Önerileri

Evde yılbaşı partisi yapmak her zamankinden çok daha popüler. Yılbaşı partinizi organize ederken, dekorasyonu da göz önünde bulunuyorsunuz değil mi? Yeni yıl partisi için ev dekorasyonu önerilerimizi sizler için derledik. Partiyi planlamaktan, dekorasyona uzanan önerilerimize başlıyoruz…

Yeni Yıl Partisi Dekorasyonu

1. Yeni Yıl Ağacı ile Dekorasyon

Yeni yıl partisinin en güzel dekorasyon detayı elbette güzel süslenmiş bir ağaçtır. Yeni yıl ağacı konusunda çokça seçenek mevcut. Bizim öncelikli önerimiz, gerçek bir ağaç yerine yapay malzemelerden üretilmiş bir ağacı seçmeniz olacaktır. Gerçek bir ağaç seçmek doğaya zarar verebilir. Yeni yıl için ağacı için,
– Ağacın tümünü kaplayacak kadar süsü de yanınızda bulundurun,
– Işıklandırma için tehlikeli olmayacak şekilde enerji bağlantısını sağlayın,
– Evinizin genel atmosferine uygun bir süsleme rengi seçin, kırmızı tonları olması zorunlu değil, unutmayın,
– Ağaç süslemenizi diğer dekorasyon öğeleri ile birlikte kullanabilecek şekilde seçin. Yani masa ve ikram için de uyumlu bir kompozisyon yakalayın.

 

 

2. Parti Ortamının Hazırlanması

Evinizde gerçekleştirmeyi planladığınız partinin ortamı nasıl olacak? Konukların ayakta durup muhabbet ettiği ve eğlendiği bir kokteyl mi; yoksa herkesin koltuklara oturup muhabbet ettiği ve çeşitli oyunlar oynadığı bir kutlama mı?
Kokteyl havasında bir parti düşünüyorsanız, insanların rahatça ayakta duracakları bir ortam hazırlamakla işe başlayın. Yerde duran dekorasyon objelerinizi kullanmayacağınız alanlara bırakın. Salonunuzu olabildiğince boş ve rahat hale getirin.
Konuklarınızı rahat koltuklarda misafir edecekseniz, koltuklara ek olarak yerlere bolca puf yerleştirin. Herkesin bir arada oturup sohbet etmesine ortam hazırlayın.
Parti ortamı için nasıl bir seçim yaparsanız yapın, atıştırmalıklar konusunda imkanlarınızı geniş tutun. Yiyecek ve içecek konusunda herkesin rahat olmasını sağlayın.
Parti ortamı dekorasyonu için, yeni yılın kırmızı, yeşil ve beyaz renkleri ile uyumlu süslemeler seçin. Zarif bir dekorasyon anlayışına sahip olmak size her zaman artı puan kazandırır.

 

 

3. Yeni Yıl İşaretleri

Evinizde parti ve eğlence günü dışında da bir yeni yıl rüzgarı essin istiyorsanız bazı küçük süslemelerle bunu sağlayabilirsiniz.
Kokina: Yeni yıl çiçeği olarak da bilinen kokinalardan birkaç demet alın ve hem evinize hem de ofisinize yerleştirin. Yeni yılın en güzel habercisi olan bu güzel çiçek için her mekanda yeterince yer vardır…
Kapı süsü: Yeni yıl temalı bir kapı süsü edinin ve Aralık ve Ocak ayları boyunca onu kullanın. Bu küçük ama güzel dekorasyon objesi kalpleri ısıtır.
Yeni yıl ağacı: Ağaç konusunda yapay malzemeden bir ağaç seçebileceğiniz gibi yenilikçi seçeneklere de yönelebilirsiniz. Kuru dalları süslemek, duvara sticker yapıştırıp süsleri eklemek, büyük bir lambayı şık bir şekilde süslemek gibi…
Yeni yıl ağacı için süs seçmek: Yeni yıl süsleri seçerken cömert olun. Yeni yıl süsleri eskimez ve yıllarca kullanılabilir. Siz de uzun süre kullanacağınız bir süs serisi seçin ve zevkle kullanın. Şık ve zarif seçimler uzun süre sizinle olsun.
Hediye paketleri: Sevdikleriniz için seçtiğiniz hediyelerin paketleri için yeni yıl odaklı ve özenli seçimler yapın.

 

 

Yeni yıl dekorasyonu konusunda kilit nokta, seçici, zevkli ve özenli davranmak. Yeni yıl dekorasyonunuzu evinizin genel atmosferine uyacak objeler arasından yapmak, yeni yılın işaretlerinin en güzellerini evinize ve ofisinize taşımak, güzel bir yıl için sizi motive edecektir.

 

 

YORUMLAR

Lütfen bir yorum yazınız.

EN ÇOK OKUNANLAR

Başa Dön