#Hayatİçinde
11 Aralık 2018
Yeni Yerler, Yeni Rotalarla Kış Seyahatleri

Hepimizin tatile ve dinlenmeye ihtiyacı var. Tatil sadece yazlara özgü değil. Kışları da tatil ve dinlenme hayatımızın bir parçası olmalı. Mola vermek, dinlenmek ve tazelenmek için iki ya da 3 ayda bir kısa tatiller organize etmek yaşam motivasyonunuzu yükseltecektir. Kış için ideal olabilecek rotalara hızlıca göz atalım:

Yeni Rotalarla Kış Seyahatleri

1. Bansko – Bulgaristan

Kış turizmi konusunda Bansko hızla öne çıkıyor. Kış boyunca kar sporlarına ek olarak, eğlenceli partilere ve festivallere dahil olma fırsatı da bu yakın ve keyifli rotada mevcut. Bansko, komşumuz Bulgaristan’da yer alması dolayısıyla, kolay ve hızlı ulaşılır bir nokta.

2. Şirince – İzmir
Kışları, en az yaz kadar güzel olan bir yer Şirince. Üstelik çok daha sakin ve dinlenmek için harika bir seçim. Önceden yaz mevsiminde daha popüler olan Şirince, bugünlerde 4 mevsim misafir ağırlıyor.

3. Mudanya – Bursa
Deniz otobüsüne atlayıp yaklaşık 2 saatte ulaşabileceğiniz Mudanya; stresten uzak, temiz ve ferah bir hafta sonu tatili için harika seçim. Mudanya, hem tarih, hem kültür hem de lezzet odaklı nadide bir rota.

4. Selanik – Yunanistan

Selanik, karayoluyla ulaşılabilecek kadar yakın ve güzel havası ile kışları daha çekici olan keyifli bir rota. Selanik’te ülkemizin kültürüne dair güzellikleri bulabilir, şehrin keyifli gece hayatına dahil olabilir ve sadece 3-4 günde tazelenebilirsiniz.

5. Tiflis – Gürcistan

Son yıllarda Gürcistan harika bir turistik potansiyel sergiliyor. Yenilenen kimlik kartlarımız ile giriş yapılabilen ülkenin öne çıkan şehri Tiblis’te zaman yolculuğu yapıyor gibi hissedebilirsiniz. Tiblis’e hava yoluyla gitmek iyi bir fikir. Ancak zamanınız varsa uzun bir Karadeniz turu sonrası karayoluyla da gidebilirsiniz.

 

6. Kars – Türkiye

Kış turizmi açısından yıldızı son yıllarda parlayan yepyeni ve eşsiz bir rota olan Kars’a yolculuk etmek, keyifli bir hafta sonu tatili için ideal seçim olacaktır. Doğu Ekspresi ile yaklaşık 36 saatte ya da uçakla birkaç saat içerisinde ulaşabilirsiniz. Sarıkamış ve o coğrafyaya özgü karın keyfini sürün.

Kış boyunca kendinize dinlenmek ve tazelenmek için yeni kısa ve keyifli tatil fırsatları yaratmayı ihmal etmeyin. Uzaklaşmak, stresten arınmak ve dinlenmek bu yoğun tempo içerisinde yapabileceğiniz en iyi şey.

YORUMLAR

Lütfen bir yorum yazınız.

EN ÇOK OKUNANLAR

Başa Dön