Genel
28 Kasım 2018
Sonbaharda Evini Yenilemek İsteyenlere Öneriler

Mevsim geçişlerine daha iyi adapte olabilmek için dekorasyon değişiklikleri yapmak her zaman iyi bir fikirdir. Yaşam alanınızda mevsime uygun değişiklikler yapmak, zaman ve mekana uyum sağlamanız açısından size huzur verir. Evinizde yazdan kalan renkler, objeler ve gözünüze artık uyumsuz gelmeye başlayan detayları elden geçirme zamanı. Sonbaharda evini yenilemek isteyenler için keyifli ve uygulanabilir öneriler sunmak için kolları sıvadık.

Yazlık ve Kışlıkların Ayrımı

Kıyafetler konusunda yazlık ve kışlık ayırmayı bırakalı çok oldu. Hemen hemen her şey aynı büyük dolabın içinde yerini alıyor. Ancak şimdi dekorasyon konusunda yazlık ve kışları ayırma zamanı. Örneğin, yazdan kalan renkli masa örtüleri, süslü taş koleksiyonları, deniz kabukları yerlerini yavaş yavaş terk etmek zorundalar. Şimdi balkabağının dekor olarak kullanıldığı, daha sıcak ve samimi eşyaların zamanı. Sıcak bir battaniye, mumlar ve dekoratif ahşaplar zamanı…

 

 

Halılar Geri Döner

Halı deyip geçmemek lazım. Halılar gerçekten hayatımızın bir kısmını dolduruyor. İş dönüşü eve varmak ve ayakkabılarınızı çıkarıp evinizin halılarına kavuşmak bile güzel… O güzelim halılar yaz boyunca kenarda beklediler. Şimdi dekorasyonda onların da söz hakkı var. Yazlık kilimler gider, kışlık halılar gelir. Halılar konusunda değişiklik arayışındaysanız ve bu sonbahar evinizde yenilik yapmak isterseniz, sezonun popüler olan renklerinin canlı renkler olduğunu hatırlatalım.

Antika Denizlerine Yolculuk

Antika eşyaların ruhu sonbahar ve kış dekorasyonuna çok güzel bir şekilde uyum sağlar. Şehrin antika pazarlarını keşfedin ve birkaç kez ziyaret edin. Kış köşeniz için şık bir lamba, nostaljik bir radyo ve koltuğunuzun hemen yanında yerini alacak bir sehpa yakalayabilirsiniz. Muhteşem bir köşe yaratın ve orada sonbahar yağmurlarının tadını çıkarın.

 

Mutfağın Sıcaklığını Hatırlama Zamanı

Sonbaharda ev dekorasyonunuzda değişiklikler yaparken mutfağı es geçmeyin. Sonbaharın ruhuna uygun renklerde seçilmiş mutfak eşyalarınıza öncelik verin. Unutmayın, zamanın ve mekanın bedenimizle uyumlanması için bu gibi detaylar önemli. Sonbahar temalı mutfak araç ve gereçleriyle, mutfakta daha çok zaman geçirme zamanı… Enfes lezzetlere merhaba! Samimi bir kahvaltı da, film gecesi için atıştırmalıklar da o mutfakta ortaya çıkacak…

 

 

Yeniliklere Açık Olma Zamanı

Uzun zamandır değiştirmek istediğiniz bir eşyanız varsa, tam da bu mevsim dönüşü bunun için doğru zaman. Üzerine fazlaca düşündünüz, şimdi harekete geçme zamanı. Eskiyi atın ve yerine yeniyi koyun. Böylece bu konuyu kafanızdan atmış ve rahatlamış olursunuz.

Yer Açın

Sonbahar, ağırlıklardan kurtulmak, yenilik ve kabuk değiştirmek için muhteşem bir mevsimdir. Serinliği, sakinliği ve temizliği eşsizdir. Bu ivmeden faydalanın ve fazlalıkları atıp, hayata yer açın. Bir yıldan daha uzun süredir kullanmadığınız pek çok şeyin, aslında ihtiyacınız olmadığını hatırlayın ve eskilerle vedalaşın.

Sonbaharda evde zaman geçirmek, tazelenmek, arınmak ve yaşama yeniden adapte olmak için çok kıymetli bir geçiş dönemi. Bu dönemi hem iç, hem de dış değişimleriniz ve tazeliğiniz için verimli kullanın.

YORUMLAR

Lütfen bir yorum yazınız.

EN ÇOK OKUNANLAR

Başa Dön