#Hayatİçinde
10 Ağustos 2018
Tatile Çıkarken Yanınıza Mutlaka Almanız Gerekenler

Herkesin yaz tatili valizinde mutlaka bulundurduğu şeyler vardır. Tatil valizinin vazgeçilmezleri ve olmazsa olmazları da zaten az çok bellidir. Mayo, bikini, kişisel temizlik eşyaları, elektronik eşyalar için gerekenler.. Gelin hem bu çok iyi bilinenleri hem de dikkatlerden kaçanları ele alalım. Tatile çıkarken yanınıza mutlaka almanız gerekenler nelermiş, birlikte bakalım.

Tatil Valizinde Olması Gerekenler

Tatil Giyimiyle Başlayalım…
Tatil kombinlerinizi hazırlayıp valize şöyle uzaktan bakınca, neyin eksik olduğunu düşünüyorsunuz? Söyleyelim, joker parçalar eksik olabilir. Joker parçalar, valizdeki diğer her şeyle kombinlenebilecek “basic” denen parçalar gibi ele alınabilir. Valizdeki her şeye uyan bir ayakkabı, tüm bluzlara uyacak bir şort ya da etek, her kıyafete uyacak bir çanta hiç fena olmaz. Her durumu kurtaracak bu gibi parçaları mutlaka yanınızda bulundurun.

Tatilde Teknoloji…
Telefon ve tabletiniz için şarj kablosu ve powerbank aldıysanız, bir de su geçirmez kılıf bulundurun. Su geçirmez kılıfların telefonunuzu aynı zamanda toz, kumdan ve çiziklerden de koruyacağını unutmayın. Telefon ve tabletlerin aşırı ısıdan zarar görme ihtimali de hatırlatalım, belki aliminyum dokusu olan bir çantada saklamak iyi bir fikir olacaktır.

Kişisel Hijyen İçin…
Tatilde konakladığı otelin kişisel hijyen eşyalarını kullanmayı tercih edenlerin sayısı çok azdır. Günlük kullanımda ihtiyacınız olan her şeyi küçük şişelere doldurun ve yanınıza alın. Hepsini tek ve küçük bir çantaya doldurunuz mu tamamdır. Dönerken yanınızda taşımak zorunda bile değilsiniz.

Tedbirli Olmak Her Zaman İyidir…
Yanınıza almanız gereken, kart, para, kimlik kartları, pasaport gibi şeyleri nasıl taşırsınız? Hepsini bir yerde ve tek cüzdanda taşıyorsanız, üzgünüz ama yanlış yapıyorsunuz. Bu tek cüzdanı kaybettiğiniz anda tatil sizin için zorlu bir sürecek girecek. Her şeyi çantanızın ayrı ve güvenli gözlerine yerleştirin. Örneğin, kişisel bakım eşyalarınızın yer aldığı çantaya biraz nakit para koyun, acil durumlar için iyi olacaktır.

Sağlık Tedbirlerini Unutmayalım…
Hava değişimi dolayısıyla halsiz ve hasta hissetmek çok sık karşılaşılan bir durum. Madem böyle, siz de vitamin takviyelerini mutlaka yanınıza alın.
Güneşin yakmasından endişe ediyorsanız, aloe vera katkılı güneş sonrası kullanılan ürünleri yanınıza bulundurun.
Küçük yaralanmalar için temizleyici ürünler ve bandaj bulundurmak da fena olmaz.

Tatili Eğlenceli Hale Getirmek…
Yola çıkarken plaj oyuncakları, kitap ve hobilerinize hitap eden şeylere de valizinizde yer verin . Bir plastik top keyifli zaman geçirmenize yardımcı olur. İnce bir kitap zamanı güzel değerlendirmenizi sağlar. Bir drone muhteşem video ve fotoğraflarla anılarınızı muhteşem hale getirir.

Tatilin Dönüşü…
Tatilde giydiğiniz ve artık “kirli”ye çıkardığınız eşyaları kirli torbasına atabilir, ayakkabılarınızı valizde taşımak için uygun saklama torbalarına koyabilir, küçük plastik torbalarla düşündüğünüzden fazla işi kolaylaştırabilirsiniz.
Tatile çıkınca alışveriş yapanlardansanız, yedek ve küçük bir valizi yanınızda bulundurmak da iyi bir fikir olabilir.

Tatilde yanınıza almanız gerekenleri küçük bir liste olarak hazırlar ve yavaş yavaş tamamlarsanız süreç daha eğlencenli ve sorunsuz olacaktır. Şimdiden mutlu tatiller dileriz.

YORUMLAR

Lütfen bir yorum yazınız.

EN ÇOK OKUNANLAR

Başa Dön