#Hayatİçinde
25 Haziran 2018
Doğayla Bütünleştiğiniz Bir Yaz

Yazın tadını çıkarmak, doğayla bütünleşmek ve yeni keşifler yapmak için harekete geçme zamanı! Bu yaz birbirinden farklı deneyimler yaşamak, muhteşem anılar biriktirmen ve doğanın bize sunduklarına doymak için hazır mısınız? Önerilerimize göz atın ve size uygun olanları bu yaz “yapılacaklar” listenize ekleyin.

Doğayla Bütünleşmek İçin Öneriler

1. İstikamet En Yakın Orman
Şehirde yaşıyorsunuz ve en yakın ormandan sık sık söz ediyorsunuz değil mi? En son ne zaman gittiniz? Bu yaz kendinize bir güzellik yapın ve en az 3 hafta sonu orman yürüyüşüne çıkın.

2. Piknik ve Naiflik
Piknik hem çok naiftir hem de büyük bir lükstür. Şehirde ne kadar çok park varsa, o kadar çok piknik alanı var demektir. Evden ya da bir dükkandan çantaya atacağınız sandviçlerle plansız piknikler yapın. Mangal gibi büyük uğraş isteyen süreçlere girme düşüncesi planları ertelemenize neden olur. Siz doğaya kavuşmak için kolay yoldan gidin.

3. Bahçe ve Balkon
Bahçeli evlerde oturan insanlara sorduk, en son ne zaman bahçe işi yaptıklarını hatırlamıyorlar. Bir de balkonlu evlerde oturanlara sorduk, balkonlarında hiç hobi alanı oluşturmuyorlar. Biraz saksı, biraz toprak ve bir de fidanla işe başlayın. Önümüzdeki hafta sonu fidanlığı ziyaret ederek kendinizi motive edebilirsiniz.

4. Cesaret Edin!
Uzaklara gitmeye, kamp yapmaya, doğanın kucağında olmaya ve doğaya güvenmeye cesaret edin. Hiç çadır kapmı yapmadıysanız bunu deneyimlemek için en doğru zaman bu yazdır belki de.

5. Merakınızı Besleyin
Karadeniz’in yaylalarını, İç Anadolu’nun Peri Bacaları’nı, Akdeniz’in bakir koylarını keşfetmek için interneti tarayın. Farklı yorumlar, merak uyandıran görseller ve “orada olmalıyım” diyeceğiniz videolar sizi bekliyor.

6. Oyunlaştırın…
Bir drone alın ve bir de drone ehliyeti eğitimine katılın. Ardından her yere gitmek, bolca fotoğraf ve video çekmek için dev bir istek duyacaksınız. Doğaya kavuşma oyunu koyalım mı adını?

7. Hobiler Edinin
Kuşların göç yolları, balıkların mevsimleri, nadiren açan çiçeklerin günleri… Merakınızı büyütün ve bir hobiye çevirin. O hobi çevresinde toplanan insanlarla bir grup oluşturun ve doğaya kavuşun.

8. Meditasyon Yapın
Yağmur, okyanus, rüzgar sesi eşliğine meditasyon yapın. Zaten ardından yollara düşmek isteyeceksiniz.

Doğaya kavuşmak, doğayla bütünleşmek ve doğaya ait olmak çok değil. Bir adım atın ve doğa sizi karşılasın.

YORUMLAR

Lütfen bir yorum yazınız.

EN ÇOK OKUNANLAR

Başa Dön