#BeyazYaka
2 Şubat 2018
Yaşam Dolu Bir Semt Kartal

Kartal’da sanat ve yaşamla buluşacağınız, hayatın koşturmacısı içerisinde nefes alacağınız birçok farklı nokta sizi bekliyor!

Yasam-Dolu-Bir-Semt-Kartal

Kartal, denize uzanan kıyıları, geniş ormanlık arazileriyle İstanbul’un en gözde yaşam alanlarından biri. Denizin ve yeşilin buluştuğu bu tarihi semt, Kartal Belediyesi’nin 2015-2019 Stratejik Planı doğrultusunda sanatın ve kültürün merkezi haline gelmeye de aday.

Kartal Masal Müzesi:

Yasam-Dolu-Bir-Semt-Kartal

Kartal Belediyesi, ‘Kartal Masal Evi’ projesini, sanatçı Sunay Akın’ın katkılarıyla gerçekleştirdi. Kartal’da atıl durumunda bulunan iki müştemilat, tadilatı yapılarak ulusal ve uluslararası kültürel ve sosyal faaliyetlere ev sahipliği yapacak bir merkeze dönüştürüldü.

Yasam-Dolu-Bir-Semt-Kartal

2016’da çalışmalarına başlanan ve yapımı tamamlanan Kartal Masal Müzesi içerisinde yer alan tiyatro ve etkinlik alanları, salon, kulis, dinlenme alanı ve kafeterya bölümüyle Kartallı çocukların hizmetinde.

Buz ve Kay Kay Pisti:

Yasam-Dolu-Bir-Semt-Kartal

2009’dan bu yana yeşil alan miktarını iki katına çıkaran Kartal Belediyesi, en önemli projelerden biri olan Mehmet Ali Büklü Parkı, çocukların gözdesi oldu. Yarıyıl tatili nedeniyle çeşitli aktiviteler yapmak isteyen çocuklar, Büklü Parkı içinde yer alan yapay buz pistinde eğitmen yardımı ile buz üzerinde dengede durmayı ve daha sonra da kaymayı öğreniyor. Buzda kayma konusunda deneyimli olan minikler ise gün boyu pistte patenleriyle hünerlerini sergileyerek sömestrin tadını çıkarıyor.

Ceviz Meydanı Sosyal ve Kültürel Aktivite Merkezi:

Kartal Belediyesinin en çok önem verdiği projelerden biri olan Ceviz Meydanı Sosyal ve Kültürel Aktivite Merkezi tamamlandıktan sonra Kartallıların buluşacağı, nefes alacağı, bölgenin en büyük ve en modern çok amaçlı sosyal tesislerinden biri olacak.

Yaklaşık 19 bin metrekare alana inşa edilmekte olan Ceviz Meydanı Sosyal ve Kültürel Aktivite Merkezi; yarı olimpik yüzme havuzu, çok amaçlı salonlar, sergi, galeri ve fuaye alanları, kütüphane, kafeterya, kurs birimleri, açık teraslar ve anfi tiyatro ile çok amaçlı bir etkinlik ve yaşam alanı. Ceviz Meydanı Sosyal ve Kültürel Aktivite Merkezi, 4 bin 500 metrekare üzerine kurulacak yaklaşık 11 bin 500 metrekare yeşil donatı alanıyla, Kartal’da yeşil alanların artırılmasına da büyük katkı sağlayacak.

Yakından Uzağa yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz:)

YORUMLAR

Lütfen bir yorum yazınız.

EN ÇOK OKUNANLAR

Başa Dön