#Post-it
30 Kasım 2017
Ev Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev satın almak titiz bir iş. Gündelik hayatımızda pek çok şey satın alıyoruz. Kıyafet, yeme-içme, otomobil ve daha pek çok şey… Ama ev satın almak bu kadar sık başımıza gelen bir durum değil. Ev satın alırken dikkat etmemiz gereken pek çok şey var. Hem bugünü, hem de geleceği düşünerek yaptığımız bir yatırım olduğu için, ince eğirip, sık dokumakta fayda var. Ev satın alırken nelere dikkat etmemizin iyi olacağı konusunda, genel geçer kuralları birlikte gözden geçirelim…

eve giden yol

1. Eve giden yol
Ev satın alırken, her gün geçeceğimiz yolları, ulaşım koşullarını ve güzergahı gözden geçirmekte fayda var. Harika ama işe çok uzak olan bir ev, hayatımızı zorlaştırabilir. Yol ve ulaşım olanakları bu sebeple ilk sırada yerini alıyor.

muhit

2. Muhit
Yaşayacağınız mahalle, ev alırken önemli konulardan birisi… Mahallenizin gelişime açıklığı, komşuluk ilişkileri, çevre esnafı hepsi tek tek çok önemli konular. Evinizin huzurlu havasını artıracak bu gibi değişkenleri de göz önünde bulundurmaya özen göstermekte fayda var. Mesela, bir sitede ev beğendiyseniz, çok daha şanslısınız. Sitenin size sunduğu olanaklar, hayatınızı çok kolaylaştıracaktır.

evin fiziki koşulları

3. Evin Fiziki Koşulları
Evin dışı ve içi aynı öneme sahip. Ve sıra evin iç özelliklerinde… Evin ısıtma ve soğutma sistemleri, yalıtımı, banyo ve mutfak kalitesini tek tek incelemeniz gereken konu başlıkları. Güneş alan, ferah bir evde uyanmak, kaliteli demirbaşları rahat rahat kullanmak harika bir his olacaktır. Bu önemli ayrıntıları mutlaka kontrol edin. Zevkinize göre değiştirmek istediğiniz kısımlar varsa, taşınmadan evvel mutlaka değiştirin. Siz evde yaşarken, bir tarafta tadilat olmasını istemezsiniz değil mi?

yatırım açısından nasıl

4. Yatırım Açısından Nasıl?
Bir evi tüm her şeyiyle sevip, satın almak harika. Peki ya gelecek yıllar. Bir gün taşınmak ve evinizi satmak isterseniz, bu kolay olacak mı? Eviniz, muhit, yapı kalitesi ve kullanım temizliği ile değerleniyor. Bu detayları göz önünde bulundurmak uzun vadede de işinize yarayacak.

otopark olanakları nasıl

5. Otopark Olanakları Nasıl?
Önemli maddelerden birini sona sakladık. Bir ya da iki araçlık otoparkı olan bir ev sahibi olmak hayatınızı kolaylaştıracak. Hem siz hem de misafirleriniz için otoparkı kullanmak güvenlik hissinizi de artıracak. Otopark olanaklarını önemli bir madde olarak not etmenizi öneririz.

Ev sahibi olmaya giden yolda çok fazla değişken var. Öncelik ve önem sırasına göre, huzurla yaşayacağınız evi bulabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen bir yorum yazınız.

EN ÇOK OKUNANLAR

Başa Dön