#BeyazYaka
3 Ekim 2017
İstanbul’da Ev Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler…

İstanbul’da yaşayanlar bilir; İstanbul’da taşınma olayı meşakkatli bir süreçtir. İstanbul’da ev ararken herkesin farklı öncelikleri, değerlendirmeleri, düşünceleri oluyor. Şimdi İstanbul’da ev arayanların nelere öncelik verdiklerine bir göz atalım…

güçlü ve sağlam evler

1. Güçlü ve Sağlam Evler:
Evimiz, bizim kalemiz. Güvende hissettiğimiz, huzur bulduğumuz yuvamız. İstanbullular ev ararken, güçlü ve sağlam bir evde oturmaya son derece önem veriyor. Sağlam bir evin verdiği güven çok önemli bir kriter.

nasıl bir muhit

2. Nasıl Bir Muhit?:
Komşu ve mahalle ilişkileri sağlam olan bir bölgede ev aramak önceliklerimiz arasında yer alır.
‘’Ev alma, komşu al’’ atasözünde de olduğu gibi, herkes kendisine benzeyen, saygıdeğer, iyi komşulara sahip olmak istiyor. Huzurlu bir mahalle olması İstanbulluların ev ararken önem verdikleri bir diğer kriter.

mimari plan

3. Mimari Plan:
Bir ev, sadece dört duvardan ibaret olmadığından, mimari plan daha  önemli hale geliyor. Yatak odası ve salonun kullanım konforu ile iyi bir mutfak ve banyo düzeni göz ardı edilemez öncelikler arasında yer alır. İstanbulluların ev ararken, mutlaka baktıkları bu gibi detaylar, evin değerine de doğrudan etki eden unsurlar arasında yer alır.

ulaşım olanakları

4. Ulaşım Olanakları:
Her gün iş ve okul için harcanan süre, yıllık toplama bakıldığında insanın ömründen bir şeyler götürmemeli. Bu yüzden İstanbullular ev ararken, evin ulaşım olanaklarına göre bir değerlendirme yapmak durumundalar. Çünkü İstanbul trafiği gibi bir sorunun olduğu unutulmamalıdır. Hem toplu taşımaya, hem de temel ulaşım yollarına yakın olan bir ev, değerli bir yatırım olarak da düşünülebilir.

fiyatlandırma

5. Fiyatlandırma:
Kiralamak ya da satın almak için, herkes bütçesine göre hareket edecektir. Ancak istenilen kriterlerde bir ev için biraz daha harcama yapmak gerekir. Ne de olsa, ev insanın kalesidir.

alt yapı imkanları

6. Alt Yapı İmkanları:
İyi bir internet bağlantısı, TV izleme konforu gibi alt yapı imkanları artık günümüzde olmazsa olmazlar arasında. Özellikle de beyaz yakalı İstanbullular için bu detay önemli bir unsur olarak değerlendiriliyor.

güvenlik

7. Güvenlik:
Sağlam, güvenli bir bölgede bulunan ve iyi tasarlanmış bir evde yaşamaktan daha güzeli yok. Bu evin güvenlik detayları da ince ayrıntılarına göre düşünülmüşse başınızı yastığa rahatça koyabilirsiniz.

Huzurlu bir yuva… İşte İstanbul’da ev arayanların istediği özellikte bir ev!

YORUMLAR

Lütfen bir yorum yazınız.

EN ÇOK OKUNANLAR

Başa Dön