#BeyazYaka
9 Ağustos 2017
Yazı Kaçırmadan Mutlaka Yapılması Gerekenler

Yaz Bitmeden…

Yaz deyince herkesin aklına deniz-kum-güneş üçlüsü geliyor değil mi… Belki bir de hasır şapkalar ve plaj topları… Yaz bitmeden herkes tatil planlarını yapmıştır ve hayata geçirmiştir bile. O zaman tatil planlarının dışında yazı yaz yapan detaylardan bahsedelim. Ailemiz ve sevdiklerimizle zaman geçirerek yazı daha güzel yaşamamıza yardımcı olan detaylar zamanı şimdi! Yaz bitmeden mutlaka yapmanızı önerdiğimiz fikirler burada!

1) Günaydın Güneş!

günaydın güneş

Hiç güneşin doğuşunu izlediniz mi? Cevabınız hayırsa, bu güzel ve pırıl pırıl yaz günlerinde güne güneşle başlamanızı öneriyoruz. Hafta sonu gecesi alarmı kurun, termosa çayı doldurun ve yola çıkın. İstanbul’da güneşin doğuşunu izlemek için Kartal sahili ya da Üsküdar sahilini tercih edebilirsiniz. Tatildeyseniz, bulunduğunuz şehre göre, güneşin doğuş saatini öğrenin ve yönünüzü doğuya çevirip sabahın tadını çıkarın. Güneşin doğuşunu izlemek büyüleyici bir deneyim olacak, bize güvenin.

2) Karpuza Doymak

karpuza doymak

Geleneksel yaz meyvemiz olan karpuzla aranız nasıl? Karpuz gibi harika bir meyveyi sevmeyen yoktur diye tahmin ediyoruz. O zaman yaz bitmeden karpuza doyun! Bol karpuzlu yaz meyveleri salatasını ara öğünlerden eksik etmeyin. Katı meyve sıkacağınız ile serin ve lezzetli karpuz suyu ile sıcağı unutun. “Karpuz ızgara” yapmadan yazı bitirmeyin. Evde, dumansız ızgarada yapabileceğiniz ızgara karpuzunuzun üzerine biraz bal ile sos yaparak enfes bir ikram hazırlayabilirsiniz. Karpuz ve peynir ikilisi ile hafif yaz öğünleri yapın. Karpuz demek, yaz demek. Tadını çıkarın.

3) Uçurtma Festivali Başlasın!

uçurtma festivali başlasın

Yaz, çocuklar gibi eğlenince bir başka güzel. Çocuklar gibi eğlenmek, havalara uçmak ve gökyüzünün tadını çıkarmak için uçurtma ve balonlara yer açın. İstanbul’da, Maltepe sahili, Bostancı sahili, Moda parkı gibi yerler, uçurtma ve uçan balonlarla eğlenmek için harika lokasyonlar. Tüm aileyi mutlu edecek ve herkesin bir arada olmasını sağlayacak böyle eğlenlecere daha çok zaman ayırmalı. Masmavi gökyüzü, rengarenk uçurtma ve balonlarla şenlensin!

4) Güne Erken Başlamak…

güne erken başlamak

Yaz günleri erken başlıyor, siz de yaza ayak uydurun ve güne erken başlayın. Erkenden uyanmak, işe gitmeden evvel sahilde bir çay içmek ya da yürüyüş yapmak çok güzel olmaz mı? Unutmayın, kışın bu günleri özleyeceksiniz. Şimdi bol bol güneş depolama zamanı, bir dakikasını bile kaçırmayın!

5) Yollar, Yolculuklar…

yollar yolculuklar

Her hafta sonu, yakın bir yere gitmek ve bütün yaz tatil yapmış gibi olmak nasıl olur? Yaz bitmeden, kalan güzel hafta sonlarını yakın yerlere ve tatile ayırın. Günübirlik gidebileceğiniz yakın yerler ya da bir gece konaklamalı gidebileceğiniz biraz daha uzak yerler sizi bekliyor. Bütün yaz tatil gibi geçsin. Yaz bitmeden, sizi mutlu eden ve sevdiğiniz her şeye bolca zaman ayırın. Yazı dolu dolu yaşamak, kışı daha mutlu geçirmenize yardımcı olacak.

YORUMLAR

Lütfen bir yorum yazınız.

EN ÇOK OKUNANLAR

Başa Dön