#Hayatİçinde
12 Temmuz 2017
Evde Daha Keyifli Sofralar İçin

Bir evi yuva yapan onlarca detayları düşününce, herkesin bir arada olduğu sofralar başı çekiyor. Bazen bir kahvaltı sofrasında, bazen geleneksel lezzetlerle dolu bir masada buluşan, bazen de dev bir pizzayı keyifle paylaşan insanlar yuva sıcaklığını bilir. Aile ya da arkadaşlarla paylaşılan her an, mutluluğa mutluluk katar. Bir evi dört duvar olmaktan çıkarıp, bir yuvaya dönüştüren ailelerin ve arkadaşların buluşma noktası sofraları daha keyifli hale getirmek mümkün. Yemek odanızı daha sıcak sofralar kurmanıza yardımcı olacak önerilerimizi bir araya getirdik.

Daha keyifli sofralar için küçük öneriler…

Hem misafir, hem ev sahibi olma zamanı… Ülkemizin misafirperverlik konusundaki şöhretini bilmeyen yoktur. Misafiri her zaman en iyi şekilde ağırlamak bizim için değişmez bir gelenek. Misafirlerimize gösterdiğimiz nezaketi kendimizden esirgemeyerek işe başlayamaya ne dersiniz? Sofraya her oturuşunuzda, bir misafir ağırlarcasına davranmakla işe başlayalım. O misafirler için sakladığınız güzel yemek takımlarını kendiniz için de kullanın. Sunuma daima özen gösterin. Yemeğinizi aceleye getirmeden ve birlikte olduğunuz kişilerle sohbet ederek yemek sizi de mutlu edecek.

Daha keyifli sofralar için küçük öneriler

“An”da olmak!

An’da olmak deyince, ardından çok felsefi sözler edeceğimizi düşünmeyin. Esasında sadece yemek odasına TV ya da başka bir şey koymayın demek istiyoruz. TV’lerin, bilgisayarların ve tabletlerin yeri sadece salon olsun. Yemek yerken izleyeceğiniz şeyler, yemek keyfinizi azaltacak. Üstelik, birlikte yemek yediğiniz insanlarla olan paylaşımınızı engelleyecek. Yemeğin, sofrada bir arada olmanın ve o an’ı paylaşmanın tadını çıkarın.

Konfor ve lezzet arasındaki ilişki…

Zaman zaman salaşlığın ne güzel olduğunu söylesek de, maalesef hayat o kadar salaşken keyifli değil. Hele de yemek sofrasında buluşmak ve an’ın tadına varmaktan bahsetmişken salaşlık olmaz. Konforlu sandalyeler, geniş bir yemek masası ve tarzınıza uygun Amerikan servislerinizden vazgeçmeyin. Güzel ve rahat bir sofrada, yemeğin tadını daha çok alacağınıza eminiz.

Herkes sofraya

Herkes sofraya!

Belki çekirdek ailenin temelini atmış bir çiftsiniz, belki de kendi başına sakin hayatını sürdüren birisi… Her durumda yemek masanız kalabalık misafirleri ağırlamaya uygun olsun. Ortamı ısıtmak, evinizi şenlendirmek ve sevdiklerinizle buluşmak için yemek hazırlamak her zaman iyi fikir. Bir rutin oluşturun, her ay bir kez sevdiklerinizi yemeğe çağırın. Önce aileden birilerini, sonra yakın arkadaşları, sonra iş arkadaşlarını… Güzel bir sofrada buluşmak herkesi mutlu eder ve sosyal ilişkilerinizi de çok güzel şekilde geliştirir.

Sofraya mimari bakış…

İç mimarlara sorduk ve üç popüler cevap aldık…

1. Çiçekler: Güzel ve canlı çiçekler evinizi daima ısıtır. Çiçekleri tazeleyin…

2. Sofralar için aydınlatma tepeden olmalı. Sofra düzeninizi daha iyi ortaya çıkarır ve oturan herkese eşit ışık ulaşır.

3. Yemek odası olarak ayrı bir oda oluşturamıyorsanız bile, oluşturduğunuz alanın sadece yemeğe odaklı olmasına özen gösterin.

Mutlu bir yuva, keyifli sofralar ve uzun sofra sohbetleriyle dolu bir hayat herkesin hakkı. Kendi güzel sofranızı kurmak için küçük adımlar atmanız yeterli.

YORUMLAR

Lütfen bir yorum yazınız.

EN ÇOK OKUNANLAR

Başa Dön